COVID Pandemi Döneminde Oynanması Gereken 7 Oyun

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını hepimizi evlere kapattı. Tabi evde vakit geçirmek bir hayli zor. Tam da bu yüzden sizler için Fatura Yatırma olarak pandemi döneminde oynanması gereken 7 oyun derledik.

Dilerseniz hep birlikte bu pandemi döneminde oynanması gereken 7 oyuna bir göz gezdirelim ne dersiniz?

Not: Fiyatlar 2021 Şubat ayına aittir.

1. Assassin’s Creed: Valhalla

Assassin's Creed: Walhalla
Kaynak: Ubisoft

Assassin’s Creed: Odyssey’in muhteşem manzaralarından ve ana karakterleri gerçekten cezbediyor, ancak oyun içindeki hikaye bağlantısız ve keyfsiz hissettiriyordu. Assassin’s Creed: Valhalla’da ise İngiltere’ye akın eden Vikinglerin hikayesini anlatılmakta; oyunu bir bütün halinde ele alırsak, öncekisine nazaran kopukluk durum çok daha az. Denenmesini tavsiye ederim.
Fiyatı: PC uyumlu Standart Edition’ı Ubisoft Store‘da 223.27 Türk Lirası

2. Minecraft Dungeons

minecraft dungeons satın al

Bu oyun ilk çıktığında biraz sınırlı özellikte olduğunu düşünmüştüm, fakat o zamandan beri birkaç yeni alan ve platformlar arası çok oyunculu oynayabilme özelliği geldi. Bunun yanı sıra basitleştirilmiş arayüzü ve PG şiddet düzeyi olarak Minecraft Dungeons, canavarlarla birlikte savaşmak isteyen aileler için harika bir seçenek olabilir.
Fiyatı: Minecraft Resmi Sitesi‘nde PC uyumlu Hero Edition versiyonu 29.99 Amerikan Doları

3. Call of Duty: Black Ops Cold War

Call Of Duty: Black Ops Cold War
Kaynak: PlayerBros

Oynanması gereken 7 oyunun üçüncüsü olan Call of Duty: Black Ops Cold War oyununu inceleyen herkes bu görüşte hemfikir: Yeni CODBLOPS kesinlikle daha fazla CODBLOPS sunuyor! Cesur askeri oyun serisinin sonuncusu, herkesin oynayacağı bir savaş oyunu olma yolunda, bu yüzden serinin bu oyunu kesinlikle oynamaya değer.
Fiyatı: Blizzard‘da PC uyumlu Standart Edition versiyonu 59.99 Euro

4. Cyberpunk 2077

CyberPunk 2077 Satın al
Kaynak: CD Projekt Red

The Witcher’ın yaratıcısı CD Projekt Red tarafından hazırlanan fütüristik RPG oyunu Cyberpunk 2077 yıllarca beklendi, ancak son yılların en çok beklenen oyunlarından olan Cyberpunk 2077, bu beklentileri nedense pek karşılamadı, deyim yerindeyse fiyasko oldu. Oyun bir çok hatayla karşımıza çıktı. The Witcher 3 oyununda yaşandığı üzere, bug dediğimiz bu hataların giderilmesi birkaç aydır devam etmekte olup, oyun gitgide daha stabil olmakta. Tavsiyem, her ne kadar da oyun birçok hatayla gelmiş olsa da, bir şans verip Orhan Gencebay gibi hatasıyla sevmemiz yönünde 🙂
Fiyatı: Steam‘de PC uyumlu versiyonu 249 Türk Lirası

5. Spider-Man: Miles Morales

Spider Man: Miles Morales Satın al
Kaynak: Sony

2018 yılında çıkan ilk sürümüyle oldukça olumlu geri dönüşler alan Spider-Man serisinin devamı niteliğinde olan bu oyun, ölçek olarak daha küçük olsa da daha iyi bir oyun deneyimi sunmakta. Ayrıca, oyuncu kadrosu harika ve New York’u oldukça güzel bir şekilde ele aldıklarından ötürü özgün bir oyun hissi veriyor. Şunu da sakın kaçırmayın derim: Miles Morales’in PS5 sürümünü satın alırsanız, Spider-Man’in 2018 yılında çıkmış oyununun yenilenmiş versiyonuna hiçbir ücret ödemeden tamamen ücretsiz sahip olabilirsiniz. Bu avantajı göz önüne aldığımızda oynanması gereken 7 oyun içerisinden bir oyun satın almak istediğinizde paranızın karşılığını bundan daha iyi hiçbir şekilde alamayacağınızı iddia ediyorum.
Fiyatı: Sony PlayStation‘ın resmi internet sitesinde PS4 ve PS5 uyumlu standart sürümü 459 Türk Lirası

6. Demon’s Souls

Demons soul ps5 satın al
Kaynak: Sony

Şu anda piyasadaki tek “gerçek” yeni nesil oyun ki birçok yönden öyle hissettiriyor, bir PlayStation 3 oyunu olan Demon’s Soul remake edilerek yeniden karşımıza çıktı. Oyuna her yönüyle baktığımızda, şu anda piyasadaki en harika oyun diyebiliriz. Eğer Dark Souls, Bloodborne, Sekiro ve diğer inanılmaz derecede zor oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyunu almanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.
Fiyatı: Sony PlayStation‘ın resmi internet sitesinde PS5 uyumlu standart sürümü 619 Türk Lirası

7. Ghost of Tsushima – Tsuşima’nın Hayaleti

Ghost of Tsushima - Tsuşima'nın Hayaleti PS4 PC Satın al
Kaynak: Sony

Geldik oynanması gereken 7 oyunumuzun sonuncusuna: Ghost of Tsushima, dilimizdeki karşılığı ile Tsuşima’nın Hayaleti. Nioh 2 ve Sekiro arasında Ghost of Tsushima, oldukça gerçekçi bir samuray deneyimi ve ninja aksiyonu sunuyor.

Meydan okumada eksik olan şey… Her şeyden önce, bahsettiğimiz diğer iki oyunun zorluğundan daha fazlası. Örneğin, hedefinizi gösteren bir görev işaretçisi veya ok yerine, rüzgar her zaman sadece o yönde esiyor. İnanılmaz, değil mi? Tek oyunculu versiyonu oldukça iyiydi ve ücretsiz bir güncelleme ile şaşırtıcı derecede kapsamlı çoklu oyunculu modu geldi. Gerçekten kendinizi içinde kaybedebileceğiniz bir oyun olduğu kanaatindeyiz.
Fiyatı: Sony PlayStation‘ın resmi internet sitesinde PS4 uyumlu standart sürümü 499 Türk Lirası

Evet sevgili Fatura Yatırma takipçileri! Sizin için hazırlamış olduğumuz oynanması gereken 7 oyun serimizi umarım beğenmişsinizdir. Bu serilerimizin devamı gelecek. Takipte kalın!

About the author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share on Social Media