Özel Sürücü Kursları 2021

özel sürücü kurslarının verdiği ehliyetler
Özel sürücü kurslarının verdiği ehliyet sınıfları

Merhaba sevgili okuyucular. Her gün yeni bir yazı ile sizlere bilgi vermek amacındayız. Bugünkü konumuz da özel sürücü kursları ile ilgili. Sizlere bu kurslarla ilgili bilmeniz gereken temel bilgileri Fatura Yatırma olarak aktarmaya çalışacağız. Dilerseniz yazımıza geçelim 🙂

Bu arada ek olarak sizlere bir site tavsiyemiz var. En güncel makyaj tavsiyeleri için sizleri birozlembirblog.com internet sitesine bekliyoruz 🙂

Özel sürücü kursları kişilere sürücü ehliyeti vermek üzere hizmet veren devlete bağlı olarak çalışan özel kurumlardır. Bu kurumlar insanların ehliyet alabilmeleri için yeterli düzeyde taşıt kullanabilme eğitimi vermelerini sağlamakla yükümlülerdir. Özel sürücü kursları birçok farklı motorlu aracın kullanılabilmesi için kişiye özel olarak direksiyon eğitimi veren kurumlardır. Bu kurumlar kişilere ehliyetini almak istedikleri aracı iyi kullanabilmeleri için özel olarak birebir eğitim vermektedirler. Vermiş oldukları eğitimleri ile sürücü kursuna gelen kursiyerlerin ehliyet almaları sağlamaktadır.

Özel Sürücü Kurslarının Ders İşleyiş Hususları

Özel sürücü kursu hizmeti veren kurumlar kanuna göre bireylere en az 8 saat ders vermeleri mecburidir. Yani toplamda dakika bazında 480 dakika ders vermek zorundalardır. Özel Sürücü kursları kursiyer olanlara ders vermeden önce ehliyet sınavı kitap ve çeşitli dökümanları temin etmektedirler. Bu kitaplar sürücü kursları tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Verilen kitaplar ile kursiyerler sınava hazırlanmaktalardır.

Yapılan sürücü ehliyetinin yazılı sınavının kazanılması halinde direksiyon eğitimlerine geçiş yapılmaktadır. Direksiyon eğitimleride kursiyerler aracı eğitmen eşliğinde birebir kullanmaktadırlar. Direksiyon eğitimleri kişilere göre özel olarak ayarlanmaktadır. Kişi hangi saatte eğitim almak isterse bunu eğitim aldığı sürücü kursuna bildirir ve almak istediği direksiyon eğitimi o saate göre ayarlanır.

Direksiyon eğitimi alırken eğitim aldığınız eğitmenin sizi ne kadar doğru bir şekilde yönlendirdiğine dikkat etmelisiniz. Eğitmenlerin yanlış yönlendirmeleri ile öğrenmiz olacağınız yanlış bilgiler yüzünden olası her türlü olumsuzluk başınıza gelebilmektedir. Özel sürücü kursları aracılığı ile eğitim alan kursiyer eğitim alırken çok dikkat etmelidir. Eğitim alınan sürücü kursu her şekilde en iyi eğitimi vermek için çalışmalıdır. Kursiyerin alacağı eğitimin yanlış olması halinde ehliyet alımı zorlaşacak ya da ehliyet aldıktan sonra herhangi bir kazaya sebep olacaktır. Bu sebepten ötürü hem özel sürücü kursları hem de ehliyet almak isteyen kursiyerler bu hususlara dikkat etmek zorundadır.

Sürücü Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özel sürücü kursları genel olarak şu eğitimleri vermektedirler:

 • Özel direksiyon eğitimi
 • Özel araç eğitimi
 • Otomatik vites araç – araba kullanma – sürme eğitimi
 • Manuel vites araç – araba kullanma – sürme eğitimi
 • Büyük ölçekli araçları kullanma eğitimi gibi eğitimler vermektedirler

Ehliyet almak için sürücü kursu seçerken dikkat etmemiz gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar:

 • Sürücü kursunun başarı oranı yüzde kaç?
 • Kaç saat eğitim veriyorlar?
 • Eğitimler bireysel yani eğitim olarak mı verilmektedir?
 • Direksiyon eğitiminin zaman ve uygulama planlaması ne şekilde oluyor?
 • Ehliyet sınavının yazılı sınavından yani teorik sınavdan kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadardır?
 • Ehliyet alırken teorik sınavı geçtikten sonra direksiyon sınavından kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadardır?
 • Özel sürücü kursunun sürücü eğitimi için herhangi bir araç simülatörü var mı?
 • Ehliyet sınavını, yani teorik sınavı ve direksiyon sınavını geçtikten sonra dosyayı alırken herhangi bir dosya ücreti talep edilecek mi?

Bu soruları eğitim almak istediğiniz sürücü kursuna sorarak içiniz daha rahat bir şekilde kendinizi güvende hissederek ehliyet sınavı için gerekli eğitimleri alabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber artık herkes her şeye internet üzerinden arama yaparak ulaşmaktadırlar. Haliyle bu durum özel sürücü kursları için de geçerli. Kişiler ehliyet almak istedikleri zaman internet üzerinden arama yaparak sürücü kurslarını araştırmaktadırlar. Örneğin Google’da arama yapıldığı zaman, İstanbul’da en iyi direksiyon hocası, İstanbul’da en iyi sürücü kursu, Üsküdar’da en yakın sürücü kursu, Çengelköy ya da Beykoz sürücü kursları şeklinde ehliyet almak isteyenler arama yaptığında Google’ın ilk sayfasında birden fazla sürücü kursuna rastlayabilmektedirler.

Google’da ilk sayfada yer almak için de özel sürücü kurslarının en iyi anahtar kelimeler ile oluşturulmuş reklam sayfası ile Google’da yer alması gerekmektedir. Eğer sürücü kursları, internette ilk sıradalarda almak isterlerse bizimle yorum kısmından iletişime geçebilirler. Sadece sürücü kursları için değil, diğer tüm sektörlerde hizmet veren firmalara uygun fiyat avantajı ile internet reklamı hizmeti vermekteyiz. Bizimle çalışın, firmanızı internet dünyasında ilk sıralara taşıyalım.

Evet sevgili okuyucular! Özel sürücü kursları ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Umarız sizlere bir nebze bile olsa faydalı olabilmişizdir. Gerek fatura yatırma rehberi gerekse hayata dair faydalı notlar içeren sitemizde sizler için her gün yeni bir içerik paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takip edin!

About the author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share on Social Media